Babynabytek.sk   »   Ako vybrať detskú postieľku

Ako vybrať detskú postieľku

Základom pre zdravý spánok a odpočinok je kvalitná posteľ. Deti na začiatku svojho vývoja prespí väčšinu svojho času, a tak je pre nich miesto na spánok tým najdôležitejším nábytkom. Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko tipov a návodov, ako správne vyberať posteľ pre deti.

Zhruba okolo 3 roku už dieťa opúšťa detskú postieľku a sťahuje sa do väčšej. Tu je široká ponuka rozmerov postele od šírky 70cm po 90cm a dĺžka od 140cm do 200cm. V menšej posteli sa dieťa bude cítiť bezpečnejšie a nebude si pripadať stratené, väčšie posteľ zasa zaručí, že z nej dieťa tak rýchlo nevyrastie a posteľ Vám vydrží dlhšie.

Vhodným doplnkom k posteli bude zábrana, ktorá zabráni pádom dieťaťa alebo prikrývok počas divokého snenia. Príjemným doplnkom radu posteľou je úložný priestor na odkladanie nielen perín, ale aj ako ďalší úložný priestor na hračky a všetky detské nevyhnutnosti.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre vyvýšená posteľ, ktorá bude ponúkať priestor pod posteľou, hojne využívaný na rôzneho typu bunkre a domčeky (rada vyvýšených postelí ponúka domčeky, závesy, veže, šmýkačky a pod.)

Poschodové postele budú riešením pre súrodencov alebo přespávajúcích kamarátov. Pre prespanie kamaráta alebo ako priestor pre rodičov, napríklad na večerné čítanie rozprávok, budú ideálne postele s prístelkou.

Nielen pre chlapcov budú splneným snom krásne autopostele, celé v tvare automobilu. Pre malé princezné možno nájsť krásne postele s baldachýnom.

Okrem rozmerov a využitie je ďalším kritériom pre výber použitý materiál, či už klasické masívne drevo, kov alebo lamino, vždy je potrebné dbať na kvalitné spracovanie, oblé a bezpečné hrany a povrch, ktorý sa bude ľahko udržiavať v čistote.

Pestré farby, detské nápadité vzory alebo klasické jednoduché prevedenie v prírodných materiáloch, nádherné licenčné motívy alebo bohaté príslušenstvo v podobe celých detských izieb, ponuka je veľmi široká, dúfame, že naše malé zhrnutie Vám bolo nápomocné a užitočné.