UPOZORNENIE

Zadaným parametrom nezodpovedá žiadny produkt.

Babynabytek.sk   »   Lôžkoviny   /   Detské matrace

Detské matrace do postieľok a postelí

Matrace pre deti každého veku. U nás si vyberiete matrac do postieľky pre tých nejmenších, detský matrac do väčšej postele a dokonca i matrac pre dospelého. V ponuke máme štandardné i atypické rozmery.

Matrac vyberajte podľa:

  • materiálu - jadro detských matracov sa skladá z niekoľkých vrstiev. Prírodné vrstvy (kokosové vlákno, pohanka) pozitívne pôsobia na ľudský organizmus. Syntetické vrstvy (rôzne druhy pien: PUR, LATEX, HR, VISCO) zaisťujú optimálnu tvrdosť, pružnosť a odolnosť matraca. Špecifickým druhom matracov sú potom pružinové alebo taštičkové matrace.
  • rozmeru - odpovedajúcu dĺžku matraca pre dieťa zistíte tak, že k jeho výške pripočítate 20-30 cm. Optimálna dľžka detských matracov pre miminka je 120-140 cm, pre predškolákov a deti mladšieho školského veku 160-180 cm. Matrace o dĺžke 200 cm vydržia deťom až do dospelosti.
  • tvrdosti - pre deti sú najvhodnejšie stredne tvrdé matrace (3 na stupnici 1-5). Takto tvrdé matrace poskytujú deťom optimálnu podporu pre ich zdravý vývoj.
  • výšky - na laťkový rošt, ktorý sám o sebe nepruží, sa hodí matrac vyšší než 7 cm. Ak vyberáte matrac do postele so zábranou, zvolte matrac s maximálnou výškou 13 cm. Pri vyššom matraci ztráca zábrana význam.

Vyberte kvalitný matrac pre svoje deti alebo priamo pre sebe. Okrem už spomínaných parametrov matracov sa orientujte trebars podľa nosnosti matraca. Ak hľadáte matrac na príležitostné prespanie, pozrite si našu  ponuku skladacích matracov.

K nejobľúbenejším detským matracom patria tie od českej značky Ourbaby, ktoré sa od seba líšia materiálom.

Všetky matrace spoľahlivo ochránite použitím chrániča na matrac alebo nepromokavého prestieradla.

Lacné a kvalitné matrace pre deti nájdete tu.

Máte vybrané: